Nemrég olyan pályázat került meghirdetésre, amelynek témája a fenti cím. Örömre adhat okot, hogy ezek szerint mások is úgy gondolják, hogy ez a terület - legalábbis hazánkban - meglehetősen feltáratlan, viszonylag kevés mű foglalkozik a fiatalok problémáival, a jelenkori magyar kamaszok helyzetével pedig még kevesebb. Ráadásul ezek többnyire szakírók, pszichológusok, stb. általi írások - pedig a hangsúlynak azon kellene lennie, hogy mit gondolnak magukról, jövőképükről maguk a tizenévesek?!?
Rácz Zsuzsa író, a "Milyen ma kamasznak lenni?"pályázat elindítója eddig eleinte a szingliséggel, majd a kisgyermekes anyukák sorsával flalkozott. Most a középiskolás korosztályt szólítja meg. A pályamunkákban a fiataloknak történetük leírása mellett egy mobiltelefonnal felvett videót is kell készíteniük, melyen egy jellemző pillanatot vagy szituációt örökítenek meg írásukhoz kapcsolódóan.
A leadandó anyag: egy maximum 5000 karakteres írás és egy rövid, mobiltelefonnal felvett videó. A 13-18 éves tinédzsereknek azt kell bemutatniuk, hogy hogyan élnek, milyen kamasznak lenni ma Magyarországon.
A pályázat arra keresi a tinik válaszát, hogy mi a jó és mi a nehéz a kamaszkorban; milyen a felnőttekkel való viszonyuk; kik a barátaik, milyen az iskolai élet és miket csinálnak szabadidejükben; hogyan ismerkednek, randevúznak vagy, hogy milyenek manapság a fiúk és a lányok, könnyű-e boldogulni velük.
Természetesen a kamaszgondok.blog.hu oldalain is szívesen közzétennénk a leginkább érintettek véleményét: mit gondoltok a mai trendekről, hogyan képzelitek el a jövőtöket (és hol?), szerintetek milyen fő problémákkal küzdenek a legtöbben a korosztályotokban?
(Valamint társ-oldalunk, bamapa.lapunk.hu Fórum is rendelkezésre áll, ha mások bejegyzéseire is kíváncsiak vagytok.)
Tihanyi-Konda Szilvia